Батьки! А ви вже були на консультації у ортодонта?

Вирішувати проблему прикусу у дітей необхідно якомога раніше. Що таке прикус? Простими словами, це те, як змикаються наші зуби і щелепи між собою. Неправильний прикус може створити безліч проблем для здоров'я, які ми абсолютно не асоціюємо з зубами.

Давайте розглянемо найпоширеніші:

  • Біль

Це, мабуть, одна з найнеприємніших проблем. Часті головні болі, клацання суглоба при жуванні, вам важко відкрити широко рот. Такі симптоми свідчать про захворювання скронево-нижньощелепних суглобів. Особливо складні випадки, навіть можуть стати приводом для відвідин травмпункту.

  • Зайве навантаження на зуби

Коли жувальне навантаження розподіляється неправильно, зубна емаль стирається швидше, зуби можуть болісно реагувати на холодне і гаряче. Різні аномалії прикусу, відповідно можуть надавати різний вплив на передні і бічні зуби, тим самим, посилюючи проблему.

  • Страждає естетика обличчя

Не секрет, що прикус дуже впливає на красу і гармонійність не тільки посмішки, але і обличчя в цілому. Власницям тонких губ або запалих щік зовсім не обов'язково поспішати на уколи краси. Для початку радимо перевірити прикус. Неправильний прикус з дитинства змінює пропорції обличчя. Зморшки, опущені куточки губ, посмішка стає непривабливою. Звичайно, від цього може страждати і ваша самооцінка.

  • Функція зубів

Ускладнюється відкушування їжі, порушуються жувальні функції, викликаючи хвороби шлунково-кишкового тракту. А все тому, що їжа пережовується недостатньо добре.

  • Руйнування зубів

По-перше, скупчені, викривлені зуби дуже важко правильно і ретельно почистити. Залишки їжі формують щільний наліт, який провокує появу карієсу. Помітити вчасно такий карієс самостійно, буває складно.

По-друге, викривлене положення зубів призводить до їх частих сколів. Травмується слизова рота - щоки, ясна, язик, запалюються тканини порожнини рота.Провести якісне лікування в таких випадках буває складно. Ускладнюється постановка пломби, вініри можуть сколюватися, а коронка просто не поміститься між скупченими зубами.

  • Утруднене дихання

Зуби і дихання пов'язані, ви не помилилися! Пояснюємо: часті застуди, алергія, в поєднанні з іншими факторами, збільшують ризик розвитку неправильного прикусу. Коли носове дихання порушене - рот постійно відкритий. Розвиток щелеп відбувається з відхиленнями і, як наслідок, це призводить до розвитку ряду захворювань ЛОР-органів.

Уникнути всього цього можна, за допомогою лікаря-ортодонта.

Потрібно розуміти, що сучасні методики лікування аномалій прикусу, дозволяють нам працювати з пацієнтами будь-якого віку. Не відкладайте візит до ортодонта "на потім" і будьте здорові! Звертайтесь! Наша лікар ортодонт Данч Тетяна Святославівна дасть всі відповіді на Ваші питання!